вул. Луганська, 3 (м. Львів) вул. Конюшинна, 30 (м. Львів) вул. П. Мирного (Городок)
Чорнозем
Чорноземні грунти характеризуються багатим вмістом гумусу (особливо – у верхніх шарах), корисних для рослин мікроорганізмів і прекрасними водно-повітряними якостями. У чорноземі є корисні гумінові кислоти (суміш органічних сполук), які є найціннішою фракцією гумусу, легко засвоюється корінням рослин, поживних речовин, зернистою або комкової структурою, високим (до 70%) вмістом кальцію. Чорнозем є високо родючим грунтовим шаром, переважно чорного кольору і має явно виражену зернисто-грудкувату структуру. Цей вид грунту найкращим чином підходить для використання в землеробстві і дуже часто застосовується при проведенні землеробських робіт.
Зазвичай чорноземний шар формується природним шляхом, протягом багатьох років під трав'янистою рослинністю, в особливих кліматичних умовах степових і лісостепових зон. По суті, чорноземний грунт є не чим іншим, як продуктом, який утворився в результаті процесу розкладання залишків рослин і останків різних мікроорганізмів і тварин. Взявши в руки чорнозем і злегка стиснувши його, ви побачите на долонях жирний чорний відбиток. Це перша ознака родючості землі з високим вмістом гумусу. Чорнозем не "спікається» під впливом сонця і вологи, як глинисті грунти, не має настільки пористу структуру, як піщані. Проте коренева система рослин почувається в грунтах, багатих гумусом, більш ніж привільно і в достатку забезпечена киснем і поживними елементами.
Чорнозем ідеальний для будь-якого виду посадки. Він не вимагає додаткової обробки і застосування органічних і мінеральних добрив. В умовах гарної зволоженості чорнозем дуже родючий – він може використовуватися для вирощування зернових, овочевих та кормових культур, при розведенні садів і виноградників, в озеленювальних роботах у ландшафтному дизайні. Найчастіше чорнозем використовується для формування родючості грунту.
Внесення чорнозему навіть у самий виснажений грунт веде до її оздоровленню, відновленню всіх її характеристик, насамперед водопроникності, збагаченню поживними елементами. Особливо значний ефект помітний при застосуванні чорнозему на легких піщаних і супіщаних грунтах. Чорнозем може застосовуватися окремо або в складі грунтових сумішей. Слід сказати, що одноразове використання чорнозему на ділянці не вирішує проблему родючості раз і назавжди. З плином часу мікробіологічний склад грунту змінюється, а разом з цим зменшується вміст поживних елементів. Сам по собі спосіб застосування чорноземного грунту технологічно дуже схожий на спосіб застосування торфу і торф'яних сумішей. Наприклад, при змішуванні важко суглинного чорнозему з піском утворюється легко-суглинковий родючий шар з оптимальним гранулометричним складом, з великою кількістю гумусу і поживних елементів. Найбільш родючими вважаються такі грунти, як: торф'янисті, заплавна, супіщаних і легко-суглинна дерново-підзолистий, а також опідзолений і вилужених чорнозем.
Використання чорнозему: він застосовується для вирощування зернових, кормових культур, овочів. На грунті, що містить чорнозем, розбивають виноградники, сади, висаджують чагарники, декоративні рослини. При всьому цьому він не може зберігати свої позитивні властивості постійно. Протягом декількох років поживні речовини поглинаються рослинами, деяка їх частина вимивається, а мікрофлора при цих умовах гине. Щоб підтримувати високий ступінь родючості, мінеральний склад, потрібно періодичне внесення добрив. Також його використовують на легких піщаних грунтах, нерідко додаючи торф, компост або пісок. Навіть невелика кількість, внесених до виснажений грунт, дає помітні результати – він насичує грунт мінералами, мікрофлорою, покращує її структуру, підвищує капілярність і повітрообмін. Однак на важкосуглинистих, глинистих грунтах застосування неефективно.
Бетон, цементні розчини, послуги бетононасосів, щебінь, пісок, відсів, піщаник, вапняк, чорнозем, послуги самоскидів